29 Temmuz 2016 Cuma

15 Temmuz 2016 (Darbe Girişimi )Unutma

15 Temmuz akşamı eşimin faceden bir video göstermesiyle  ne oluyor diye yerimizden sıçradık.Hemen haberleri açtık ki büyük bir kaos var Boğaziçi  köprüsünü kapatan askerler onlar asker mi? yoksa terörist  mi? Ah onlar varya kaç kişinin evine kor düşürdü  .

İstanbul ve Ankarada büyük sıkıntılar var insanlar sokağa dökülmeye başladı. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan telefon ile bağlantısını  hiç unutmuyorum .Milletimize sokağa çıkın demokrasi ye şimdi sahip çıkma zamanı dediği  an eşimi evde tutamadım. Gitmem gerek şimdi gitmezsem birdaha nezaman gidicem dedi.
İçim yangın yeri ya başına birşey gelirse diye korktum gitme dedim ama o beni dinlemedi .
Gitti ah o gidiş ve bekleyiş ne zordu .2 ve 6 yaşında kızlarım uyuyor hiç birseyden haberleri yok tu taki üzerimizden jetler  geçene kadar .
O nasıl korkutucu bir ses .Kesin dedim bombalanacak  heryer .
2 yaşındaki Sümeyyem  nasıl korkuyor ağlıyor zangır zangır titriyor iki yavruma  sarılıp dua etmekten başka hiç birşey gelmedi elimden.
O an içimden Suriye'de  olan saldırılar aklıma geldi O çocuklar böyle korktular belki de daha fazla nasılda içlerine işledi  .
Şimdi ne olacak diye düşünürken  3 veya 4kez asker uçakları geçti  son geçişte  ateş ederek  gitti nereye kime ateş ediyorsun  vatan haini. Kendi kardeşine sıkmak da ne ? askerlik bu mu? görev bu mu?sizin vatanı korumak inancınız  bu mu ?
Saat  gece 2.30 gibi eşimin tel kapandi dışarda ah ah içimde alev gibi korkular kaç saat haber alamadım. Haberler kötü insanların üzenlerin tank sürüyorlar  ateş ediyorlar .

Kimin silahı ile kime ateş ediyorsunuz.

Çocuklar ağlıyor korkuyor .Baba nerdesin diyorlar.
Sabah ezanı okunuyor .Esimde 5.30 gibi eve geliyor .O an hamd ediyorum şükrediyorum sağ salim eve gelebildiğine .
Sürekli sela okunuyor insanlar dışarı çıksınlar  diye ilk selaýı  duyduğumda içimden birşeyler kopuyor. Ülkem Güzel vatanım bu millet silahsız ölürde  gene de kimseye  bırakmaz. Bu millet silahsız tek bayrak ile askerine  yaklaşıyor yapma abi siz ne yapıyorsunuz  diye yaklaşınca ateş etmeye başlıyor. Yaktınız yıktınız ama geçemediniz. Cenabı Allah size izin vermedi.
Allah Teâlâ'ya Hamd olsun Şükürler olsun. Bu yaptıklarınızı çekeceksiniz.

15 Temmuz gecesi akıllara kalplere kazındı. Elifim  öyle etkilenmiş ki  resimlerde  bu durumu yaşıyor.

Bugün 29 temmuz insanlar meydanlarda  nöbette. Daha sıkıntı geçmedi.
Rabbim inşallah  hayırlısıyla bizleri  feraha ulaştırsın. İnşallah  bu sıkıntılar geçip gitsin.
246 şehidimize Allah rahmet eylesin .Allah teala  ailelerine sabır versin .

Onlar olmasaydı şimdi biz böyle rahat olamazdik.

Unutma!...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...